Hoppa till sidans innehåll
Pokal

Klubbmästare i Dressyr och Hoppning!



Klubbmästare 2017

Dressyr
Ponny

Kategori B+C
Maja Sundler Pettersson och Balfour Toreador

Kategori D
Isabelle Tollbom och Derwen Tiger Eye

Häst

Josefin Tollbo och Jorja B

Hoppning 

 

 

 

Klubbmästare 2016

Dressyr
Ponny

Kategori B
Saga Gustafsson och  Gwithian Annabel

Kategori C
Maja Sundler Pettersson och Balfour Toreador

Kategori D
Isabelle Tollbom och Derwen Tiger Eye

Häst

Elin Kekkonen och Burhults Red Survivor


Hoppning 

Burhult; ponny


Isabelle Tollbom och Derwen Tiger Eye

 

Burhult; små hästar
Elin Kekkonen och Burhults Red Survivor 

Häst
Jane Koskinen och Obsession JB

 

 

 

Klubbmästare 2015

Dressyr
Ponny

Kategori B
Ida Törnqvist och Casnewydd Anne

Kategori C/D
Isabelle Tollbom och Derwen Tiger Eye

Häst

Anna Werinius och Burhults Tit Bit

Hoppning 
Burhult; ponny

B/D
Ida Törnqvist och Casnewydd Anne


Burhult; små hästar
Elin Kekkonen och Burhults Red Survivor 

 

 

 

Klubbmästare 2014

Dressyr
Ponny

Kategori B
Caroline Lundgren och Stockham Spy Catcher

Kategori D

Hanna Petersson och Derwen Mr T

Häst

Cecilia Olofsson och Charm

Inget KM i hoppning 2014 

 

 

Klubbmästare 2013

Dressyr
Ponny

Kategori B
Elin Wadstedt och Wilma

Kategori C/ D

Julia Kihlberg och Derwen Dennis

Häst

Cecilia Olofsson och Charm

Inget KM i hoppning 2013 


Klubbmästare 2012

Dressyr
Ponny

Kategori B
Isabelle Tollbom och Casnewydd Anne

Kategori C
Felicia Gustafsson och Ragge

Kategori D
Lovisa Tillman och Derwen Dennis

Häst

Cecilia Olofsson och Charm

Hoppning 
Ponny

Kategori B
Isabelle Tollbom och Stockhams Spy Catcher

Kategori C
Carl Eriksson och Sörbys Xero

Kategori D
Josefin Tollbom och Hocus Pocus V

Häst
Andrew Werner och Vatinka 


 


Klubbmästare 2011

Dressyr
Ponny

Kategori B
Isabelle Tollbom och Stockhams Spy Catcner
Kategori C
-
Kategori D
Josefin Tollbom och Derwen Mr T

Häst

Cecilia Blixt och Parisma
 

Hoppning
Ponny

Kategori B
Isabelle Tollbom och Casnewydd Kitty

Endast en klubbmästare i hoppning 2011.

 



Klubbmästare 2010

Dressyr
Ponny

Kategori B/C
Isabelle Tollbom och Burhults Toy 
Kategori D
Josefin Tollbom och Derwen Mr T

Häst

Sandra Lindström och Burhults Red Survivor

Klubbmästare Hoppning 2010
Ponny

Kategori B
Isabelle Tollbom och Casnewydd Kitty
Kategori C
-
Kategori D
Caroline Bronsman och Mazetti

Häst
Josefin Tollbom och Burhults Fantomen



Klubbmästare 2009

Dressyr
Ponny
Kategori B
Isabelle Tollbom och Burhults Toy

Kategori C

Kategori D
Sandra Lindsström och Derwen Mr T

Häst
Mathilda Börjesson och Zelda


Klubbmästare Hoppning 2009
Kategori B
Lovisa Tillman och Casnewydd Kitty
Kategori C
-

Kategori D
Josefin Tollbom och Hokus Pokus V

Häst
Åsa Blackedal och Burhults Farrago




  

Klubbmästare 2008

Dressyr
Ponny
Kategori B
Josefin Tollbom och Stockhams Spy Cather
Kategori C
-
Kategori D
Pernilla Polhammar och Litle Dusty Wind

Häst
Amy Lundh och Dr Hogg Muscat


 

Klubbmästare 2007

Dressyr
Ponny
Kategori B
Josefin Tollbom och Burhults Toy
Kategori C
Ida Gudmundsson och Ystradfellt Beth
Kategori D
Pernilla Polhammar och Litle Dusty Wind

HästJosefine Gudmundsson och Burhults Farrago


 

Klubbmästare 2006

Dressyr
Ponny
Kategori B
Josefin Tollbom och Burhults Toy
Kategori C
Ida Gudmundsson och Ystradfellt Beth
Kategori D
Malin Jarhäll och Derwen Mr T

Häst
Josefine Frykmer och Derwen True Welshman


 

Klubbmästare 2005

Dressyr
Ponny
Kategori B
Ida Gudmunsson och Burhults Toy
Kategori C
Cecilia Blixt och Trojkans Melodor
Kategori D
Malin Jarhäll och Derwen Mr T

Häst 
Roger Hallengren och Trazán


 

Klubbmästare 2004

Dressyr
Ponny
Kategori B
Alexandra Pholén och Verdrafwar Owain
Kategori C
Cecilia Blixt och Trojkans Melodor
Kategori D
Mathilda Börjesson och Dancing Shadow


Häst
Marie Östman och Daylight


 

Klubbmästare 2003 
Dressyr

Ponny
Kategori B
Gisela Glaffey och Verfrafwar Owain
Kategori C
-
Kategori D
Karin Källström Da Capo

Häst 
Marie Östman och Daylight


 

Klubbmästare 2002

Dressyr
Ponny
Kategori B
Josefine Gudmundsson och Verdrafwar Owain
Kategori C/D
Matihilda Börjesson och Dancing Shadow

Häst
Elisabeth Söderholm och Goodwill Way

 

 

Klubbmästare 2001

Dressyr
Ponny
Kategori B
Jenny Havel och Burhults Toy
Malin Jarhäll på Verdrafwr Owain
Kategori C
-
Kategori D
Josefin Krig och Burhults Black Commence

Häst
Anna Lauritsén och Katod


 

Klubbmästare 2000

Dressyr
Ponny
Kategori B
-
Kategori C
-
Kategori D
Mathilda Börjesson och Dancing Shadow

Häst
Jeanette Olsson och Rumex


 

Klubbmästare 1999

Dressyr
Ponny
Kategori B
-
Kategori C
-
Kategori D
Mikaela Häger och Derwen Mr T

Häst
Lena Mårtensson och Mayday


 

Klubbmästare 1998

Dressyr
Ponny
Kategori B
Sara Fernström Burhults Toy
Kategori C
-
Kategori D
Annika Jutestrand och Derwen Mr T

Häst
Lena Mårtensson och Mayday

 
Klubbmästare 1997 (inget KM)



Klubbmästare 1996 

Dressyr
Ponny
Kategori B
Sara Fernström och Burhults Toy
Kategori C
-
Kategori D
Christel Samuelsson och Burhults Black Commence
Annika Jutestrand och Derwen Mr T

Häst
Lena Mårtensson och Derwen Tennesse Express

 

 

Klubbmästare 1995

Dressyr
Ponny
Kategori B
Karolina Bockstig och Bärbys Vera
Kategori C
-
Kategori D
Anna Runstedt och Just Jim

Häst
Magdalena Stendal och Fabian
 

Klubbmästare 1994 (inget KM)

 

Klubbmästare 1993

Dressyr
Ponny
Kategori B
Emma Persson och Derwen Boy Blue
Kategori C
-
Kategori D
Anna Runstedt och Just Jim

Häst
Jeanette Andersson och Tiffany


 

Klubbmästare 1992

Dressyr
Ponny
Kategori B
Jenny Samuelsson och Hendrewen Dulcie
Kategori C
-
Kategori D
-
Häst 
Lena Mårtensson och Caspar


 

Klubbmästare 1991

Dressyr
Ponny
Kategori B
Jenny Samuelsson och Henderwen Dulcie
Kategori C
Therese Häggsjö och Carola
Kategori D
-

Häst
Carina Högman och Rudolf


 

Klubbmästare 1990

Dressyr
Ponny
Kategori B
Christel Samuelsson och Derwen Boy Blue
Kategori C
-
Kategori D
-
Häst 
Carin Thorén och Royal 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




 

 

 

 
Uppdaterad: 2017-10-22 19:16
Skribent: Cattis Tillman

LORF_medlem

gilla-oss-pa-facebook

Postadress:
Lerumsortens RF - Ridsport
Jutagården
44338 Lerum

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info